RC Pogramátor HK-T6A – Android

K nastavení vysílače tohoto typu lze používat různé programy. Nejlepším řešením je podle mého názoru PC program DigitalRadio .  Dobrá, ale PC sebou obvykle na letiště nenosíme a pak se naskýtá otázka, jak upravit a doladit nastavení na letišti. Existuje spousty řešení použít od mikropočítačů (například moje řešení s LCD Displayem Nokia), PDA a podobně.

Tento článek se zabývá programováním vysílače HK-T6A a obdobných pomocí mobilního telefonu s OS Android 2.2 vybavených Bluetooth komunikací. Tento typ mobilních zařízení nemá přímý RS232 port, jako některé starší přístroje. Komunikace TTL vyžaduje rychlost 115,2 kBps. Jedním z řešení je zakoupení bluetooth modulu (Wireless Bluetooth Transceiver Module RS232/TTL ), který se po oživení a nastavení buď připojí na zadní konektor (jako v mém prototypu), nebo ho umístit uvnitř přístroje vysílačky. Modul jsem sehnal na ebay  asi za $7.  Předností je miniaturní provedení, poněkud náročnější je pájení kontatků. Proto jsem navrhl jednoduchou desku plošného spoje (PCB), na který se modul snadno připájí pouze v několika bodech. Podrobný postup naleznete na těchto stránkách včetně nastavení. Nastavení modulu, který jsem zakoupil je popsán na mých stránkách zde. Komu se nechce pájet, může zkusit použít čip s vývody například z eBay, který je poněkud dražší, ale odpadá pájení. Bohužel se mi tento typ neosvědčil, protože se mi nepodařilo u zakoupeného vzorku nastavit komunikaci na požadovanou rychlost 115.2 kbps pomocí AT příkazů z neznámého důvodu. Proto jsem použil základní typ, který je zobrazen níže. Modul je napájen přímo z vysílače (5V) v sérii dvou diod, které sníží napájení pro adaptér na přibližnou velikost 3,6V jinak by zřejmě došlo k poškození čipu. V době vývoje nebyla k dispozici finální verze programu, což mě přivedlo zpracovat program sám.
Zapojení Bluetooth čipu se může od mého lišit.

Pin 34 (PIO-11) (při programování AT příkazů spojit s +3.6V rezistor 10k)
Požadavky:

 • vlastní konstukce modulu Wireless Bluetooth Transceiver Module RS232 / TTL
 • Mobilní telefon s OS Android od verze 2.2 s vestavěným Bluetooth s rozlišením alespoň  320×480 (vyzkoušeno i na modelu 240×320 s určitým omezením)
 • Před prvním spojením je nutné provést spárování Bluetooth adaptéru s vaším Android telefonem.

Pomocí programátoru lze provádět:

 • Změny všech parametrů s kontrolou vložených údajů, což mi chybělo u některých obdobných programů
 • Uchovat libovolný počet nastavení (modelů) podle vlastního názvu
 • Načíst aktuální nastavení z vysílačky
 • !! Importovat nastavení z XML souboru z programu DigitalRadio (settings.xml)!!!
 • Exportovat všechna nastavení do XML souboru kompatibilní s DigitalRadio (settings.xml)
 • Ukládat vybrané nastavení do vysílače  (Demoverze neumožňuje)
 • Upravovat nastavení offline


Licence programu:
je freeware s určitými omezeními. Není dovoleno program jakkoliv měnit nebo upravovat a distribuovat z jiných zdrojů. Používáte ho na vlastní riziko a autor nenese jakákoliv rizika spojené s používáním. Program není dovoleno předávat třetím osobám za úhradu. Stažením programu souhlasíte s výše uvedenými podmínkami.
Autor prohlašuje, že originální program neobsahuje žádný škodlivý kód.

Download:

V případě dotazů mě můžete kontaktovat zanecháním zprávy

Lokalization:

Program současné verze obsahuje lokalizace
English, Czech.

If you would like a translation into your language, the file is LocalizationCZ.doc. You can translate the file into your language and send me the file to my e-mail. I can recompile the final application.

Pro dotazy využijte kontaktní formulář.

Některé náhledy obrazovek:

 

Jedna odpověď na “RC Pogramátor HK-T6A – Android”

 1. Q1:
  What is the cost of the program rc programmer?
  R1:
  This is free!!

  Q2:
  I have istalled your Android program on my Samsung Galaxy Note. When I tried to import the settings.xml file from DigitalRádio I got the following erreo message:
  „An error has occured in sub:
  main_activity_create (java line:534)
  java.lang.IndexOutOfBoundsExecption : Invalid index 0, size is 0
  Continue?“
  How can I solve this problem? Thank you in advance for your time.
  R2:
  First try to save one of your own record. Ie blabla.
  Next do import file settings.xml. This import file must be in SD Card root Directory (/mnt/sdcard)
  Now You can delete record „blabla“.

Komentáře jsou uzavřeny.